Werdykty

Dnia 22.10.2016 r.

Skład Jury:

  • prof. Marek Rocławski - przewodniczący
  • prof. Bogdan Gola
  • dr hab. Marceli Kolaska
  • mgr Jacek Sykulski
  • ks. dr Krzysztof Niegowski
  • dr Tomasz Fopke
  • ks. mgr Marcin Balawander – sekretarz


Jury dziękuje wszystkim uczestnikom XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego w Rumi za przygotowanie swoich programów i ciekawą prezentację w czasie konkursu. Ponadto wyraża wdzięczność organizatorom za sprawne przeprowadzenie festiwalu.

Jury podjęło uchwałę w sprawie przyznania następujących nagród:

Grand Prix

za zdobycie 96 punktów oraz nagroda ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 12000 zł oraz Puchar Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zostały przyznane Młodzieżowemu Chórowi „Canto” z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena z Włocławka, pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego.

Kategoria: Zespoły chóralne

ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 92 punktów i nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 7000 zł zostały przyznane: Chórowi Kameralnemu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego z Bydgoszczy, pod dyrekcją Magdaleny Filipskiej.

ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 90 punktów został przyznany: Chórowi Kameralnemu „Ab Imo Pectore” z Ożarowa Mazowieckiego, pod dyrekcją Mariusza Latek.

SREBRNY DYPLOM za zdobycie 77 punktów został przyznany: Chórowi „Kakofonia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

BRĄZOWY DYPLOM za zdobycie 68 punktów został przyznany: Gdyńskiemu Chórowi Kameralnemu z Gdyni, pod dyrekcją Piotra Klemenskiego.

BRĄZOWY DYPLOM za zdobycie 63 punktów został przyznany: Chórowi „Lira” im. ks. Stanisława Ormińskiego z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej.

Kategoria: Zespoły kameralne

ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 94 punktów i nagroda ufundowana przez Księdza Inspektora Salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha w Pile w wysokości 5000 zł zostały przyznane: Chórowi Kameralnemu „MediCoro” z Białegostoku, pod dyrekcją Bożeny Sawickiej.

ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 92 punktów został przyznany: Chórowi „Cartusia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

Konkurs na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim:

Za najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Wejherowskiego w wysokości 5000 zł otrzymuje: Chór „Cartusia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

Za wykonanie utworu w języku kaszubskimPuchar Prezesa Rady Chórów Kaszubskich otrzymuje: Gdyński Chór Kameralny z Gdyni, pod dyrekcją Piotra Klemenskiego.

Wyróżnienia:

Wyróżnienie za modlitewny charakter wykonywanych utworów prezentacji konkursowej i nagroda ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w wysokości 1500 zł oraz przez Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w wysokości 1000 zł dla Chóru Kameralnego „Ab Imo Pectore” z Ożarowa Mazowieckiego, pod dyrekcją Mariusza Latek.

Wyróżnienie za kulturę brzmienia i nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wejherowa w wysokości 1000 zł dla Chóru Kameralnego „MediCoro” z Białegostoku, pod dyrekcją Bożeny Sawickiej.

Puchar Prezesa Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za kultywowanie rodzimej twórczości chóralnej, dla Chóru „Lira” im. Stanisława Ormińskiego z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej.


Na tym protokół zakończono

Bądź na bieżąco!

Nie udostępniono jeszcze informacji na którą czekasz? Zapisz się do newslettera, a powiadomimy Cię drogą e-mejlową o najważniejszych wydarzeniach dotyczących festiwalu.

Współorganizatorzy

Patronat medialny

Copyright by: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, im. ks. Stanisława Ormińskiego 2020 Projekt i wykonanie: marcinleman.pl, Mariusz Pniewski