Rok 2017

Program Festiwalu

Pierwszy dzień - 23 października 2014 r.

Konkurs Muzyki Organowej – I etap

godz. 9.00

Rozpoczęcie Festiwalu

godz. 9.00 – 11.30

Przesłuchania konkursowe

godz. 14.00

Ogłoszenie wyników konkursu I etapu
górny kościół

godz. 14.00 – 18.45

Kurs Mistrzowski
prowadzenie Pieter van Dijk (Holandia)

Drugi dzień - 24 października 2013 r.

Konkurs Muzyki Organowej – II etap

godz. 11.00 – 13.00

Przesłuchania konkursowe

godz. 16.30

Koncert Organowy
Pieter van Dijk (Holandia)

Jan Sebastian Bach

Piece d’Orque BWV 572
Tres Vitement-Gravement-Lentement

Jan Sebastian Bach

From the “Orgelbuchlein:the Passion choral preludes BWV 620-624
Christus, der uns selig macht
Da Jesus an dem Kreuze stund
O Mensch, bewein,dein,Sunde gross
Wir danken dir, Her Jesu Christ
Hilf Gott, das mir’s gelinge (Canone alla quinta)

Paul Hindemith

Sonate II
Lebhaft-Ruhig bewegt-Fuge, Maessig bewegt, heiter

Jan Sebastian Bach

Von Gott will ich nicht lassen BWV 658

Bert Matter

Von Got will ich nicht lasser

Jehan Alain

Suite
Introduction et Variations – Scherzo - Choral

godz. 17.15

Ogłoszenie wyników konkursu II etapu
górny kościół

Trzeci dzień - 25 października 2014 r.

Konkurs Zespołów Chóralnych i Konkurs na najlepsze wykonanie pieśni w języku kaszubskim –I etap

godz. 9.00

Rozpoczęcie – Wspólne wykonanie pieśni
„Gaude Mater Polonia” – Teofil Klonowski
Wykonawcy – wszystkie chóry
Dyrygent – Marcin Tomczak

godz. 10.00 – 13.00

Przesłuchania konkursowe

godz. 12.00

Hołd Pamięci i złożenie kwiatów przy popiersiu ks. Stanisława Ormińskiego – górny kościół

godz. 14.00

Seminarium dla dyrygentów - kaplica w domu zakonnym
Temat: „Dialog chorału i ewangelii w pasjach Jana Sebastiana Bacha”
Prowadzenie: Marek Dyżewski – Akademia Muzyczna – Wrocław

godz. 16.00

Koncert Finałowy

Anton Bruckner

IV Symfonia Romantyczna Es – dur
Te deum

Wykonawcy:
Barbara Kubiak – sopran
Ewa Marciniec – alt
Adam Zdunikowski – tenor
Szymon Kobyliński – bas
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego
Przygotowanie chóru – Marcin Tomczak

Dyrygent:
Ernst van Tiel - Holandia

godz. 18.00

Uroczysta Msza Święta

Pieśni wykonywane podczas Mszy Św.
Teofil Klonowski – Gaude Mater Polonia
Ks. Stanisław Ormiński – Apel Jasnogórski
Dyrygent – Marcin Tomczak

godz. 19.00

Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród Laureatom oraz dyplomów uczestnikom Festiwalu

godz. 19.15

Koncert Laureatów

godz. 20.00

Zakończenie Festiwalu

Współorganizatorzy

a także Miejski Dom Kultury w Rumi

Honorowy patronat Ks. Inspektor Salezjańskiej Inspektorii pw. św. Wojciecha

Patronat medialny

Copyright by: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, im. ks. Stanisława Ormińskiego 2018 Projekt i wykonanie: marcinleman.pl, Mariusz Pniewski