Uczestnicy

Kategoria zespołów chóralnych

  1. Chór Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - Bydgoszcz
    • Dyrygent - Janusz Stanecki
    • m. Jan Trepczyk, ukł. Julian Mowiński - Kaszëbskô Królewô - religijna pieśń kaszubska
    • Javier Busto - Ave Maria
    • Sergiusz Rachmaninow - Bogorodice Dievo radujsja
    • Lars Jansson opr. Gunnar Eriksson - Salve Regina
    • Romuald Twardowski - Regina Coeli
  2. Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Poznaniu - Poznań
    • Dyrygent - Marek Gandecki
    • Mikołaj Zieleński - Viderunt omnes fines terrae
    • Paul Mealor - Ubi caritas
    • Eric Whitacre - Lux aurumqve
    • Marek Jasiński - Cantus finalis
  3. Chór Kameralny Akademii Sztuki - Szczecin
    • Dyrygent - Barbara Halec
    • Feliks Mendelssohn - Bartholdy - Psalm 43, Richte mich, gott
    • Andrzej Koszewski - Magnificat
    • Vytautas Miąkinis - Ubi caritas
    • Marek Jasiński - Alleluja
  4. Chór Kameralny "Canto" z Wyrzyska - Wyrzysk
    • Dyrygent - Piotr Jańczak
    • Karol Szymanowski - Nynie otpuszczajeszi
    • Piotr Jańczak - Libera me
    • Arvo Part - Bogoroditje Djevo radujsja
    • Paweł Łukaszewski - Beatus vir Sanctus Adalbertus
    • Sergiusz Rachmaninow - Bogoroditsje Djevo radujsja
  5. Chór Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej - Warszawa
    • Dyrygent - Ewa Mackiewicz
    • Wacław z Szamotuł - Nakłoń Panie
    • Gjeilo Ola - Unicornis captiratur
    • Aleksy Lwow - Wieczery twojeja tajnyja
    • Romuald Twardowski - Sanctus
  6. Wyrzyski Chór Męski - Wyrzysk
    • Dyrygent - Piotr Jańczak
    • Chorał gregoriański ad missam in die "Spiritus Domini"
    • Piotr Jańczak - Miserere
    • opr. Piotr Jańczak - Krzyż
    • Piotr Jańczak - Cheruwimskaja piesń

Kategoria zespołów kameralnych

  1. Chór "Alla Polacca" - Warszawa
    • Dyrygent - Magdalena Gruziel
    • Roman Padlewski - Radości wam powiadam
    • André Caplet - Sanctus z Messe á Trois Voix
    • Marek Jasiński - Beatus vir
    • Krzysztof Penderecki - Benedictus
  2. Chór "Supra Vocalis Ensemble" - Gdańsk
    • Dyrygent - Michał Kozorys
    • Mikołaj z Chrzanowa - Protexisti Me Desus
    • Urmas Sisask - Vulgata
    • Arvo Pärt - Bohorodice Djevo
    • Romuald Twardowski - Regina Coeli
  3. Zespół Wokalny "Tacet" - Warszawa
    • Mikołaj Zieleński - O gloriosa Domina
    • Tadeusz Paciorkiewicz - Ave Regina caelorum
    • Francis Poulenc - Salve Regina
    • Wacław z Szamotuł - Ego sum pastor bonus
    • Adam Diesner - Mój Ojcze - religijna pieśń kaszubska
  4. Żeński Zespół Wokalny "Sigma" - Bydgoszcz
    • Dyrygent - Magdalena Filipska
    • Francis Poulenc - Ave verum corpus
    • Paweł Łukaszewski - Lactentur coeli
    • Szymon Godziemba-Trytek - Nox praccessit
    • Efrem Podgaits - Ave Maria

Współorganizatorzy

a także Miejski Dom Kultury w Rumi

Honorowy patronat Ks. Inspektor Salezjańskiej Inspektorii pw. św. Wojciecha

Patronat medialny

Copyright by: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, im. ks. Stanisława Ormińskiego 2018 Projekt i wykonanie: marcinleman.pl, Mariusz Pniewski