Uczestnicy

  1. Adrian Büttemeier - (Niemcy) Akademia Muzyczna - Detmold
    Klasa organów - Martin Sander
    • I Etap
      1. Johann Praetorius - Ich ruf zu Dir, herr Jesu Christ
      2. Tabulatura Oliwska
        Hans Leo Hassler - Canzona
      3. Jan Sebastian Bach - Wo soll ich fliehen hin BWV 646
      4. Jan Sebastian Bach - I część II Sonaty triowej BWV 526
      5. Theodore Dubois - Toccata
    • II Etap
      1. Franz Tunder - In Dich hab ich gehoffet
      2. Nicolas de Grigney - Trio en diallogue
      3. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata D- Dur Nr 1
      4. Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. "Kto się w opiekę"
  2. Sebastian Jata - Akadenia Muzyczna St. Moniuszki - Gdańsk
    Klasa organów - Roman Perucki
    • I Etap
      1. Johann Praetorius - Ich ruf zu Dir, herr Jesu Christ
      2. Tabulatura Oliwska
        Hans Leo Hassler - Canzona
      3. Jan Sebastian Bach - Kommst du non, Jesu BWV 650
      4. Jan Sebastian Bach - I część II Sonaty triowej BWV 526
      5. Theodore Dubois - Toccata
    • II Etap
      1. Franz Tunder - In Dich hab ich gehoffet
      2. Nicolas de Grigney - Trio en diallogue
      3. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata g-moll Nr 2
      4. Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. "Kto się w opiekę"
  3. Ekaterina Kurmyshova - ( Rosja ) Akademia Muzyczna im.M.Rimskiego - Korsakowa - Sankt Petersburg
    Klasa organów - Daniel Zaretsky
    • I Etap
      1. Johann Praetorius - Ich ruf zu Dir, herr Jesu Christ
      2. Tabulatura Oliwska
        Hans Leo Hassler - Canzona
      3. Jan Sebastian Bach - Wo soll ich fliehen hin BWV 646
      4. Jan Sebastian Bach - I część II Sonaty triowej BWV 526
      5. Theodore Dubois - Toccata
    • II Etap
      1. Franz Tunder - In Dich hab ich gehoffet
      2. Nicolas de Grigney - Trio en diallogue
      3. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata g-moll
      4. Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. "Kto się w opiekę"
  4. Patryk Podwojski - Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki - Gdańsk
    Klasa organów - Roman Perucki
    - Hanna Dys
    - Maciej Zakrzewski
    • I Etap
      1. Johann Praetorius - Ich ruf zu Dir, herr Jesu Christ
      2. Tabulatura Oliwska
        Hans Leo Hassler - Canzona
      3. Jan Sebastian Bach - Kommst du nun Jesu BWV 650
      4. Jan Sebastian Bach - I część II Sonaty triowej BWV 526
      5. Theodore Dubois - Toccata
    • II Etap
      1. Franz Tunder - In Dich hab ich gehoffet
      2. Nicolas de Grigney - Trio en diallogue
      3. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata F-dur
      4. Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. "Kto się w opiekę"
  5. Viktoriia Shorokhova - ( Rosja ) Akademia Muzyczna im.M.Rimskiego - Korsakowa - Sankt Petersburg
    Klasa organów - Daniel Zaretsky
    • I Etap
      1. Johann Praetorius - Ich ruf zu Dir, herr Jesu Christ
      2. Tabulatura Oliwska
        Hans Leo Hassler - Canzona
      3. Jan Sebastian Bach - Wo soll ich fliehen hin BWV 646
      4. Jan Sebastian Bach - I część II Sonaty triowej BWV 526
      5. Theodore Dubois - Toccata
    • II Etap
      1. Franz Tunder - In Dich hab ich gehoffet
      2. Nicolas de Grigney - Trio en diallogue
      3. Carl Philipp Emanuel Bach - Sonata B- Dur Nr 3
      4. Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. "Kto się w opiekę"

Współorganizatorzy

a także Miejski Dom Kultury w Rumi

Honorowy patronat Ks. Inspektor Salezjańskiej Inspektorii pw. św. Wojciecha

Patronat medialny

Copyright by: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej, im. ks. Stanisława Ormińskiego 2018 Projekt i wykonanie: marcinleman.pl, Mariusz Pniewski