Konkurs Zespołów Chóralnych

 

Jury

  • Bogdan Gola – Uniwersytet Muzyczny – Warszawa
  • Marceli Kolaska – Akademia Muzyczna – Kraków
  • Marek Rocławski – Akademia Muzyczna – Gdańsk
  • Jacek Sykulski – Dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego – Poznań
  • ks. Krzysztof Niegowski – Uniwersytet Kard. S. Wyszyńskiego – Warszawa
  • Tomasz Fopke – Rada Chórów Kaszubskich
  • ks. Marcin Balawander – Uniwersytet A. Mickiewicza – Poznań – Sekretarz

    Uczestnicy

    Kategoria „Zespoły chóralne”

     Chór „Kakafonia” – Kartuzy
    Dyrygent – Małgorzata Kuchtyk

    Chór Kameralny „Ab Imo Pectore” – Ożarów Mazowiecki
    Dyrygent – Mariusz Latek

    Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego – Bydgoszcz
    Dyrygent – Janusz Stanecki
    Dyrygent – Magdalena Filipska

    Chór „Lira” im. ks. Stanisława Ormińskiego – Rumia
    Dyrygent – Katarzyna Januszewska

    Chór „Polonez” – Mińsk – Białoruś
    Dyrygent – Natalia Krywaszejewa – Panek

    Gdyński Chór Kameralny – Gdynia
    Dyrygent – Piotr Klemenski

    Młodzieżowy Chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena – Włocławek
    Dyrygent – Marian Szczepański

     

    Kategoria „Zespoły kameralne”

    Chór „Alta Trinita” przy Parafii Trójcy Świętej – Elbląg
    Dyrygent – Eliza Kaczmarczyk

    Chór „Cartusia” – Kartuzy
    Dyrygent – Małgorzata Kuchtyk

    Chór Kameralny „MediCoro” – Białystok
    Dyrygent – Bożena Sawicka

     

    Werdykty

    Jury dziękuje wszystkim uczestnikom XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. St. Ormińskiego w Rumi za przygotowanie swoich programów i ciekawą prezentację w czasie konkursu. Ponadto wyraża wdzięczność organizatorom za sprawne przeprowadzenie festiwalu.

    Jury podjęło uchwałę w sprawie przyznania następujących nagród:

    Grand Prix

    za zdobycie 96 punktów oraz nagroda ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 12000 zł oraz Puchar Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr zostały przyznane Młodzieżowemu Chórowi „Canto” z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena z Włocławka, pod dyrekcją Mariana Szczepańskiego.

     

    Kategoria: Zespoły chóralne

    ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 92 punktów i nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 7000 zł zostały przyznane: Chórowi Kameralnemu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego z Bydgoszczy, pod dyrekcją Magdaleny Filipskiej.

    ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 90 punktów został przyznany: Chórowi Kameralnemu „Ab Imo Pectore” z Ożarowa Mazowieckiego, pod dyrekcją Mariusza Latek.

    SREBRNY DYPLOM za zdobycie 77 punktów został przyznany: Chórowi „Kakofonia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

    BRĄZOWY DYPLOM za zdobycie 68 punktów został przyznany: Gdyńskiemu Chórowi Kameralnemu z Gdyni, pod dyrekcją Piotra Klemenskiego.

    BRĄZOWY DYPLOM za zdobycie 63 punktów został przyznany: Chórowi „Lira” im. ks. Stanisława Ormińskiego z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej.

     

    Kategoria: Zespoły kameralne

    ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 94 punktów i nagroda ufundowana przez Księdza Inspektora Salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha w Pile w wysokości 5000 zł zostały przyznane: Chórowi Kameralnemu „MediCoro” z Białegostoku, pod dyrekcją Bożeny Sawickiej.

    ZŁOTY DYPLOM za zdobycie 92 punktów został przyznany: Chórowi „Cartusia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

    Wyróżnienia:

    Wyróżnienie za modlitewny charakter wykonywanych utworów prezentacji konkursowej i nagroda ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w wysokości 1500 zł oraz przez Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego w wysokości 1000 zł dla Chóru Kameralnego „Ab Imo Pectore” z Ożarowa Mazowieckiego, pod dyrekcją Mariusza Latek.

    Wyróżnienie za kulturę brzmienia i nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Wejherowa w wysokości 1000 zł dla Chóru Kameralnego „MediCoro” z Białegostoku, pod dyrekcją Bożeny Sawickiej.

    Puchar Prezesa Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za kultywowanie rodzimej twórczości chóralnej, dla Chóru „Lira” im. Stanisława Ormińskiego z Rumi, pod dyrekcją Katarzyny Januszewskiej.

    Konkurs Muzyki Organowej

     

    Jury

     

    • Mirosława Semeniuk – Podraza – Akademia Muzyczna – Kraków
    • Alexander Fiseisky – Rosyjska Akademia Muzyczna w Moskwie – Rosja
    • Giulio Mercati – Akademia Teologiczna – Lugano – Włochy
    • Roman Perucki – Akademia Muzyczna – Gdańsk
    • ks. Maciej Szczepankiewicz – Uniwersytet Kard. S. Wyszyńskiego – Warszawa
    • ks. Marcin Balawander – Uniwersytet A. Mickiewicza – Poznań – Sekretarz

     

    Uczestnicy

    Magdalena Andrulewicz – Akademia Muzyczna – Lubeka – Niemcy
    Klasa organów – Franz Danksagmüller

    Julita Cieślak – Akademia Sztuki – Szczecin
    Klasa organów – Bogdan Narloch

    Stefania Jantos – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego – Wrocław
    Klasa organów – Marek Fronc

    Sebastian Jata  – Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki – Gdańsk
    Klasa organów – Roman Perucki

    Werdykty

    W II etapie konkursu muzyki organowej wystąpiło 2 wykonawców. Po wysłuchaniu programu konkursowego wszystkich uczestników – w wyniku tajnego głosowania – Jury przyznało dwie drugie nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Rumi wysokości po 3500 zł każda dla: następujące miejsca:

     

    Magdaleny Andrulewicz

    z Akademii Muzycznej w Lubece, klasa organów Franza Danksagmüllera,

     

    Stefanii Jantos

    Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, klasa organów – Marka Fronca.

      Konkurs Pieśni Kaszubskiej

       

      Jury

      • Bogdan Gola – Uniwersytet Muzyczny – Warszawa
      • Marceli Kolaska – Akademia Muzyczna – Kraków
      • Marek Rocławski – Akademia Muzyczna – Gdańsk
      • Jacek Sykulski – Dyrektor Poznańskiego Chóru Chłopięcego – Poznań
      • ks. Krzysztof Niegowski – Uniwersytet Kard. S. Wyszyńskiego – Warszawa
      • Tomasz Fopke – Rada Chórów Kaszubskich
      • ks. Marcin Balawander – Uniwersytet A. Mickiewicza – Poznań – Sekretarz

        Uczestnicy

        Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego – Bydgoszcz
        Dyrygent – Janusz Stanecki
        Dyrygent – Magdalena Filipińska

        Chór „Lira” im. ks. Stanisława Ormińskiego – Rumia
        Dyrygent – Katarzyna Januszewska

        Gdyński Chór Kameralny – Gdynia
        Dyrygent – Piotr Klemenski

        Młodzieżowy Chór „Canto” Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena – Włocławek
        Dyrygent – Marian Szczepański

         

        Chór „Alta Trinita” przy Parafii Trójcy Świętej – Elbląg
        Dyrygent – Eliza Kaczmarczyk

        Chór „Cartusia” – Kartuzy
        Dyrygent – Małgorzata Kuchtyk

        Werdykty

        Konkurs na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim:

        Za najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Wejherowskiego w wysokości 5000 zł otrzymuje: Chór „Cartusia” z Kartuz, pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

        Za wykonanie utworu w języku kaszubskimPuchar Prezesa Rady Chórów Kaszubskich otrzymuje: Gdyński Chór Kameralny z Gdyni, pod dyrekcją Piotra Klemenskiego.